XXVII. Vánoční trhy v muzeu

23.11.2016 12:54

Tradiční vánoční trhy ve Vlastivědném muzeu a galerii v České Lípě nebudou chybět ani letos. Pořádáme je již po sedmadvacáté a opět návštěvníkům od pátku 2. 12. do středy 7. 12. nabídneme mnoho řemeslných výrobků, bohaté občerstvení, dílničky pro děti, hudební i pohádková vystoupení.

U prodejců si budete moci zakoupit vánoční stromky, rukodělné výrobky z textilu, vlny, keramiky a skla, také svíčky, mýdla, šperky, dřevěné a plechové hračky, knížky a mnoho dalšího. Celý ambit provoní medové dobroty, čaje a cukroví. Nebudou chybět ani perníčky, produkty zdravé výživy nebo vánoční ozdoby ze skla a korálků. Novinkami mezi zbožím budou například domácí marmelády, raw minidortíčky nebo čokoládové nářadí.

Letošní vánoční trhy obohatí i mnoho dílniček pro děti, ať už výroba magnetků, svíček nebo plstěných dárečků. Zpracování vlny můžete pozorovat přímo při práci na kolovrátku.

Na Loretánském dvoře bude jako obvykle připraveno občerstvení – letos opět od Retro bufetu z Nového Boru, dále můžete ochutnat trdelník, pražené mandle, moravské frgály nebo štramberské uši. Budete-li chtít zahřát, zastavte se u stánku s medovinou či svařákem a k zakousnutí budou i škvarkové placky.

V sobotu 5. prosince pro Vás muzeum uspořádá od 15.00 do 19.00 hodin Mikulášskou nadílku s čerty a andělem. Každé odpoledne je v Biberově síni (v kapli) připraven program – děti z místních škol nebo Dětského domova zazpívají koledy a zahrají na rozličné hudební nástroje, někteří si letos připravili i pohádku. A samozřejmě se představí také žáci Základních uměleckých škol z České Lípy a Doks. V neděli bychom všechny rádi pozvali na křest nové knihy Ladislava Smejkala, historika našeho muzea. Kniha nese název „Skalními městy Dubska a Kokořínska“ a křest této knihy hudebně doprovodí vystoupení sboru Českolipský Evergreen.

Všechny srdečně zveme a budeme rádi, když budete spokojeně odcházet s dárky pro své blízké a hlavně s příjemnou předvánoční náladou. Přejeme pokojný adventní čas.